خدمات پس از فروش

خشنودی و رضایت مشتریان از اهداف اصلی گروه ریتاپی بوده است، لذا از صحت سلامت تمامی محصولات اطمینان حاصل کرده ایم و تمام سعی بر این بوده تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مطابق با انتظار به دست مشتری برسد. با این وجود در صورت بروز مشکل قوانینی برای آسودگی خیال مشتریان در نظر گرفته شده است.

شرایط بازگرداندن کالا

بعد از بازگرداندن کالا به شرکت: ریتاپی کالاهای مرجوعی را بررسی می‌کند، اگر با مقرراتی که در بالا ذکر شده بود همخوانی نداشت و شامل ضمانت بازگشت نمی‌شد، آن کالا را برای مشتری مجددا ارسال می‌کند. اگر مشتری از قبول آن سرباز زد، کالا به مدت یک ماه به صورت امانت نزد نگه داشته می‌شود و بعد از آن دیگر هیچ مسئولیتی در قبال خسارت و گمشدن کالا نخواهد داشت.


مغایرت در مشخصات کالای تحویل داده شده با آنچه در سایت درج شده است:

 • زمانی که کالا تحویل داده شد، اگر از لحاظ مشخصات فنی و ظاهری، با آنچه در سایت درج شده است، متفاوت بود، باید حداکثر تا ۲۴ ساعت طی تماس تلفنی به خدمات پس از فروش اطلاع داده شود.

 • اگر این مغایرت در مورد مشخصاتی از کالا باشد که بدون نیاز به باز کردن جعبه بتوان متوجه آن شد ( رنگ، مشخصات روی جعبه و ...)، نباید آن را از حالت اولیه و بسته بندی اصلی خود خارج کرد.

 • ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در سایت است.

 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.


آسیب دیدگی و ایراد فیزیکی و ظاهری در کالای خریداری شده:

 • اگر کالایی که به دستتان رسیده از نظر فیزیکی و ظاهری دارای آسیب دیدگی است، حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، این موضوع را طی تماس تلفنی به بخش خدمات پس از فروش اطلاع دهید.

 • هرگز کارتن و بسته بندی اصلی کالای خریداری شده را دور نیاندازید. هرگونه پارگی، خط و خش، نوشته و ... بر روی جعبه کالا باعث می‌شود شامل ضمانت بازگشت نشود و تنها در صورتی این سرویس برای شما امکان پذیر است که در جعبه اصلی و اولیه خود به صورت کاملا سالم نگهداری شده باشد.


آسیب دیدگی کالا بر اثر حمل و نقل:

 • این مورد نیز باید حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا توسط مشتری، به خدمات پس از فروش گزارش شود.

 • تمامی کالاها با بسته بندی استاندارد و مطمئن، آماده ارسال می‌شوند. تحویل کالا به شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر به این معناست که در صورتی که هر گونه حادثه‌ای در هنگام حمل و تحویل رخ داد، به عهده شرکت حمل و نقل است و ‏تنها در صورتی خسارت وارد شده در حین حمل و نقل را متقبل می‌شود که شرکت حمل کننده کالا مورد تاییدش باشد.

 • در این مورد نیز کالا باید حتما داخل کارتن و جعبه اصلی خودش نگهداری شود تا مشمول ضمانت برگشت کالا گردد. هرگز بسته بندی اولیه کالا را دور نیاندازید و آن را سالم و بدون هرگونه خط و خش و یا پارگی نگهداری کنید.

 • کالایی که آسیب دیده باید به همراه همه لوازم جانبی و به همان شکل اولیه که تحویل مشتری داده شده است و به همراه فاکتور به بخش خدمات پس از فروش داده شود.

 • همچنین اگر در همان موقع تحویل کالا، این آسیب دیدگی رخ دهد، شما می‌توانید از تحویل آن خودداری کنید تا کالا به برگردانده و پیگیری شود.


بعد از بازگرداندن کالا به شرکت:

ریتاپی کالاهای مرجوعی را بررسی می‌کند، اگر با مقرراتی که در بالا ذکر شده بود همخوانی نداشت و شامل ضمانت بازگشت نمی‌شد، آن کالا را برای مشتری مجددا ارسال می‌کند. اگر مشتری از قبول آن سرباز زد، کالا به مدت یک ماه به صورت امانت نزد نگه داشته می‌شود و بعد از آن دیگر هیچ مسئولیتی در قبال خسارت و گم شدن کالا نخواهد داشت.


چگونه باید کالای مشکل‌دار را برای ارسال کنید و هزینه ارسال بر عهده کیست؟

 • حتما در صورت مشاهده مشکل و قبل از ارسال کالا با کارشناسان واحد خدمات پس از فروش با شماره تلفن ۲۶۱۱۰۰۷ تماس بگیرید و از ارسال کالا بدون هماهنگی با آن‌ها خودداری فرمایید.

 • بعد از هماهنگی با کارشناسان، کالا را با بسته بندی اصلی و به همراه هر آنچه داخل بسته بندی بوده است برای ارسال کنید.

 • به هیچ عنوان بر روی جعبه اصلی هیچ چیزی ننوشته و از پارگی و مخدوش کردن آن جلوگیری کنید، چرا که در غیر این صورت شامل ضمانت برگشت نخواهد بود. در صورت بیان توضیحات، حتما آن را در پشت فاکتور یا کاغذی جداگانه ارسال بفرمایید.

 • اگر کالا را با پست پیشتاز برای ارسال کردید، حتما عکسی از رسید پستی را به آدرس info@retopi.com ایمیل کنید.

 • اگر بنابر درخواست شما، فاکتور همراه کالا فرستاده نشده باشد، حتما از پیش فاکتور ایمیل شده پرینت گرفته و یا کد سفارش و مشخصات کالا را روی کاغذ جداگانه‌ای نوشته و همراه کالا ارسال کنید.

 • اگر ساکن سایر شهرها هستید، حتما با استفاده از پست پیشتاز کالا را برای ارسال کنید و اگر ساکن تهران هستید برای هماهنگی برای فرستادن پیک جهت تحویل کالا با تماس حاصل فرمایید.

 • هزینه برگرداندن کالا در صورتی با ریتاپی است که با پست پیشتاز انجام گیرد. با ارائه قبض شرکت پست، درصورتی که کالا مشمول خدمات پس از فروش بشود و ایرادات مطرح شده به تایید کارشناسان برسد، هزینه پست به حسابتان واریز می‌شود. حتما عکسی از قبض پست را برای ایمیل کنید.

 • در صورتی که از خرید منصرف شده باشید و یا ایرادت مطرح شده توسط تایید نشود، هزینه ارسال به عهده شما خواهد بود.


روند رسیدگی به درخواست مشتری و بررسی کالای مرجوعی

هنگامی که کالا به بازگشت، کارشناسان ما کار بررسی و کنترل کالا را شروع می‌کنند. اگر مشکلی که مشتری مطرح کرده بود درست بود، کالا تعویض شده و یا به درخواست مشتری با کالای دیگری جایگزین می‌گردد.

اگر از کالا در انبار موجودی نبود، یا کالای دیگری بنابر توافق با مشتری جایگزین می‌شود و یا وجه پرداختی به حساب مشتری واریز می‌گردد. اگر کالای جایگزین ما به التفاوت داشت، قبل از ارسال حتما تسویه می‌شود؛ اگر گران‌تر بود مشتری باید مبلغ مازاد را پرداخت کند و اگر ارزان‌تر بود، مبلغ تفاوت را به حساب مشتری برمی‌گرداند.

در صورت نبود موجودی و یا تغییر قیمت کالا در زمان تعویض، تعهدی ندارد و تنها می‌تواند وجه پرداختی مشتری را برگرداند.

مدت زمان بررسی کالای مرجوعی توسط کارشناسان حدود ۴۸ ساعت خواهد بود، چرا که ممکن است نیاز به ارتباط با نمایندگی‌های مجاز باشد. بعد از مشخص شدن و تایید مشکل اگر نیاز به برگشت پول به حساب مشتری بود، ظرف مدت ۴۸ ساعت این مبلغ به حساب مشتری واریز می‌شود.


راه‌های درخواست برای خدمات پس از فروش:

شما می‌توانید درخواست خود را از یکی از راه‌های زیر مطرح کنید: